Новини

Нове бачення в утепленні будівель та споруд

Просте запитання: «Які існують способи утеплення великих будівель і споруд» можна відповісти по-різному. Варто при цьому розуміти, що на зміну традиційним варіантам утеплення з кожним роком приходить щось «нове» і, певним чином, незвичайне.

Що ви скажете, наприклад, про конопляну вату, яка виробляється з усім відомої рослини? Тим часом сьогодні в Північній Америці, наприклад, ізоляційні матеріали на основі коноплі все частіше витісняють традиційні утеплювачі.

Вплив на навколишнє середовище

Оскільки це відновлюваний, біорозкладний та нетоксичний матеріал, ізоляція з конопель пропонує фантастичні екологічні переваги. Рослини конопель можна вирощувати цілий рік, повне зростання забезпечується всього за 100 днів.

Наприкінці свого терміну служби ізолятор на основі конопель може повністю розкластися без негативного впливу на навколишнє середовище. Вирубка лісів є серйозною проблемою, однак, оскільки для зростання конопель потрібно відносно короткий період часу, рослини коноплі можуть замінити дерева як джерело сировини.

У процесі виробництва використовується мало енергії, що ще більше знижує вплив на довкілля. У середньому ізоляція з конопляної вати потребує у 14 разів менше енергії для виробництва, ніж поліуретан, що пропонує такий самий рівень теплових характеристик. Це ідеальний матеріал для будинків з нульовим викидом вуглецю, оскільки він поглинає більше вуглецю, ніж витрачається під час будівництва.

Вигідно для інших культур

Оскільки рослини коноплі відомі як «проміжна культура» між іншими сівозмінами, вони дозволяють ґрунту відновлювати поживні речовини, необхідні для вирощування здорових зернових культур. У міру зростання рослини рослинна речовина потрапляє у ґрунт і поповнює її. Після збору елементи рослини конопель, що залишилися, також можна додати назад в землю, щоб поліпшити подальше зростання врожаю.

Знижує викиди CO2

Рослини конопель, відомі як «природні очищувачі», здатні поглинати вуглекислий газ з атмосфери, завдяки чому ми можемо дихати чистішим повітрям. Вони набагато ефективніші за дерева: в середньому на кожну вирощену тонну коноплі вловлюється близько 1,63 тонни CO2 з повітря.