Новини

Навіщо утеплювати трубопроводи

Що ми вкладаємо в поняття “ефективна теплоізоляція для будь-яких завдань“? Чому настільки важливо та вигідно правильно вибрати та використовувати відповідний тип ізоляційних матеріалів для труб та елементів запірної арматури?

В даний час використовуються різні матеріали утеплення та ізоляції, які відрізняються як своїм складом, так і характеристиками, що визначають можливу сферу використання в конкретній галузі. Серед найбільш поширених матеріалів можна відзначити мінеральну (базальтову) вату, піноізол, скловату, пінополіуретанові напівциліндри і таке інше.

Також при виборі того чи іншого типу ізолятора для труб необхідно враховувати критичні та специфічні для конкретних умов роботи змінні, серед яких:

  • температура процесу;
  • опір стиску робочих середовищ;
  • ймовірність появи корозії;
  • рН-параметри робочого середовища;
  • необхідність захисту від вогню;
  • паропроникність тощо.

Додаткову допомогу у виборі ізоляції для труб можуть надати технічні специфікації виробників, в яких зазначені безпосередні рекомендації для різних типів труб і робочих середовищ, що транспортуються по них.

Важливість утеплення

Правильно підібрана ізоляція трубопроводу має безліч переваг. Серед них, наприклад, ефективна звуко та шумоізоляція, захист персоналу від отримання опіків, зниження вартості догляду та обслуговування запірної арматури, а також простота та швидкість ремонту.

Мінімізуються втрати тепла, що призводить до загального збільшення ККД усієї системи. Зрештою це дозволяє суттєво економити та знижувати витрати на постійний підігрів теплоносія, що актуально для міських котелень, наприклад.