Новини

На що звернути увагу при встановленні трубної ізоляції

Внутрішня та зовнішня ізоляція для труб тільки в тому випадку буде ефективною, надійною та довговічною, якщо вона відповідає стандартам та нормам. Необхідно не тільки правильно підібрати матеріал ізоляції, але й вибрати його товщину з урахуванням температури теплоносія та діаметра (пропускної спроможності) труби.

Пам’ятайте, що якісне утеплення застосовується по всій довжині труб, включаючи запірну арматуру (перехідники, крани, редуктори, затвори тощо). Усі відгалуження та з’єднання повинні бути захищені, а установка має бути герметичною. В іншому випадку вона не працюватиме ефективно і відбудеться втрата тепла.

Крім того, варто стежити, щоб товщина ізоляційного матеріалу була однаковою по всьому трубопроводу. Рекомендується стежити, щоб місця з’єднань окремих елементів ізоляції щільно прилягали друг до друга (ізоляція ПЕФ часто дає усадку під впливом високих температур). Місця контакту мають бути захищені додатково ізоляційною стрічкою.

Як встановити футерування труби?

Покрокова інструкція для тих, хто збирається встановити вдома ізоляцію труб, не має особливої ​​складності. Монтаж теплоізоляції не надто «брудний» процес і не займає багато часу при правильному підході та виборі відповідного інструменту.

Для домашнього трубопроводу буде потрібний ніж для різання ізоляції, спеціальний клей або кліпси. Основні етапи такі:

  • Вимірювання.

Спочатку вимірюється довжина труб. Необхідно враховувати перешкоди у вигляді клапанів чи насосів.

  • Перевірка трубопроводу на відсутність протікання.

Перед ізоляцією нової установки потрібно провести випробування під тиском. При дооснащенні існуючих систем вимкніть опалення. Також слід переконатися, що труби холодні.

  • Підготовка ізоляції.

Відріжте матеріал потрібної довжини. Потім з’єднайте окремі частини ізоляції клеєм чи затискачами.
В кінці необхідно ізолювати запірну арматуру, а також переконатися в тому, що вся система повністю захищена від зовнішнього впливу.