
Ізоляція трубопроводів є обов’язковим процесом, що мінімізує теплові втрати та знижує ваші витрати на додатковий підігрів теплоносія. Як ефективну ізоляцію останнім часом все частіше і частіше застосовують циліндри та напівциліндри з кам’яної вати.
Кам’яна вата, яка також відома як мінеральна, широко використовується у будівництві та енергетиці. Її ключовими перевагами, що визначають можливі сфери застосування, є:
- відмінна теплоізоляція поверхонь будь-якого типу;
- висока вогнетривкість;
- гарна шумо та звукоізоляція;
- гасіння вібрацій, що виникають;
- стійкість до дії вологи.
У зв’язку з цими властивостями цей матеріал став максимально затребуваним, зокрема, при ізоляції трубопроводів. Йому легко можна надати будь-яку необхідну форму, що забезпечує щільне прилягання навіть до складних форм ділянок труб із запірною арматурою.
Мінеральна вата – найкраща теплова ізоляція
Як відомо, коефіцієнт теплопровідності біля кам’яної вати варіюється в межах 0,032-0,046 Вт/мК до 0,045. Це відмінний показник, що забезпечує якісну та ефективну теплоізоляцію будь-яких поверхонь.
Крім відмінної теплоізоляції кам’яна вата має якісні шумоізоляційні характеристики. Багато в чому ця властивість матеріалу забезпечується особливою волокнистою структурою вати, яка гасить сторонні звуки з високим ступенем ефективності.
Не можна не відзначити і вогнестійкі властивості кам’яної вати, що відноситься до матеріалів класу А1 (негорючі матеріали вищого класу). Мінеральна вата не розповсюджує полум’я, плавиться за температури понад 1000°С і може діяти як протипожежна перешкода майже 2 години.