Новини

Мінеральна вата – один із найкращих варіантів утеплення

Які існують способи утеплення великих будівель та споруд? Сучасне виробництво теплоізоляційних матеріалів досить багатогранне та об’ємне. Поряд із традиційним пінопластом та полістиролом останнім часом для теплової ізоляції активно застосовують мінеральну або кам’яну вату.

Мінеральна вата вважається одним із найкращих природних матеріалів. Як сировину для її виробництва використовується базальт, з якого під впливом високої температури та тиску «витягують» волокна. Саме тому мінеральну вату часто називають «кам’яною».

Особливості

Це досить затребуваний матеріал у сучасному ефективному утепленні будівель та споруд найрізноманітнішого типу та призначення. Вата ефективно зберігає тепло, але при цьому має і додаткові властивості, серед яких:

  • вогнетривкість;
  • шумоізоляція;
  • пластичність та простота монтажу;
  • універсальність застосування.

Найчастіше така ізоляція використовується при утепленні покрівлі та міжстінкових перегородок. Крім того, вату використовують під час утеплення підвісних стель.

Ключовий недолік мінеральної вати – здатність убирати воду. Тому дуже важливо забезпечувати захист від вологи, використовуючи додаткове фольговане покриття, наприклад.

Різновиди

Вата випускається у вигляді рулонів та матів різних розмірів та товщини. Вона може мати різну щільність, а значить і твердість, тому вибирайте відповідний матеріал відповідно до місця майбутнього використання.

Існує три різновиди вати:

  • м’яка із щільністю 35-60 кг/м3 (використовується для утеплення місць, де немає зовнішніх навантажень – дахи, дерев’яні стелі, підвісні стелі, перегородки та тришарові стіни);
  • напівтверда з щільністю 80–120 кг/м3 для утеплення двошарових стін та «плаваючих» підлог;
  • жорстка із щільністю 150–220 кг/м3 для утеплення плоских дахів, стель та підлог на грунт.

Вироби з вати можна армувати, збільшуючи їх жорсткість та механічну міцність. Для цього використовується скляна вуаль, алюмінієва фольга, сітка з оцинкованого дроту.