Новини

Методи ізоляції трубопроводів

Правильне виконання та підключення системи трубопроводу до котельні житлового будинку або громадського об’єкта – це лише півсправи. Щоб забезпечити нижчі експлуатаційні витрати, особливо у разі опалення, необхідно передбачити додаткову ізоляцію трубопроводів.

Виробництво ізоляції для трубопроводів сьогодні вирішує кілька основних завдань, починаючи від мінімізації втрат тепла та закінчуючи ефективним захистом труб від будь-яких зовнішніх факторів. Але чому ж її використання настільки важливе у сучасних реаліях?

Ізоляція трубопроводу – навіщо і чому

Ізоляція трубопроводів має бути одним із ключових елементів будь-якої будівлі. Його використання захищає від надмірного охолодження робочих середовищ, що транспортуються трубами як всередині об’єкта, так і між різними об’єктами.

Теплоізоляція повинна складатися із двох шарів:

• перший – питомий тепловий шар (мінеральна вата, наприклад);
• другий – металева нержавіюча оболонка (захист від механічних пошкоджень та погодних умов).

Также различают техническую изоляцию, которая используется для защиты оборудования, расположенного, в том числе, на производственных предприятиях. Ее задачей является эффективная защита от изменяющихся условий таким образом, чтобы была обеспечена непрерывность работы оборудования.

В случае технической изоляции используются многослойные материалы, что позволяет использовать несколько разных их видов. В данном случае термозащита является основой. Последующие слои защищают от попадания влаги или УФ-излучения в трубопровод. Отдельные элементы установки также защищены от механических повреждений.

Важнейшим преимуществом использования изоляции в трубопроводных системах является снижение теплопотерь. Эта проблема чаще всего наблюдается, когда температура жидкости внутри труб выше, чем снаружи (в помещении или на улице).

При транспортировке тепло выделяется в окружающую среду, что означает необходимость повторного нагрева жидкости в установке, а это влечет за собой дополнительные затраты на этот счет. Выбрав этот вид защиты, вы сможете значительно сэкономить.