Новини

Металеві огорожі – як вибрати

Паркан часто є першою та найпомітнішою інвестицією на земельній ділянці. Тому ви повинні вибрати той, який буде відповідати стилю вашого будинку. Сьогодні виробництво огороджувальних конструкцій ведеться з різних матеріалів, проте метал був і залишається найбільш затребуваним з них.

Ви можете побудувати паркан самі або доручити роботу підряднику, але спочатку вам необхідно спроектувати його зовнішній вигляд. Головне – вибрати, з якого матеріалу він буде виготовлений і який зовнішній вигляд найбільше підійде для конкретних умов.

Наприклад, ажурний паркан буде корисним, якщо ми хочемо показати доглянутий антураж будинку, герметичний і глухий – якщо цінуємо інтимність і хочемо уникнути поглядів цікавих перехожих. В обох випадках, чим вища огорожа з металу, тим більше відчуття безпеки вона дає.

Особливості

Купити готові елементи конструкцій, що захищають, можна в магазинах, будівельних базах або у виробників. Найбільш важливими є прольоти, які є основною частиною огорожі та визначають її характер. Їхня оптимальна довжина 2-2,5 м – довші вимагають посилення конструкції.

Металеві огорожі виготовляються зі сталі або алюмінію. Найпростіше рішення – сітка, натягнута на металеві стовпи. У пропозиції спеціалізованих компаній є легкі сітчасті системи огорож з великими прямокутними сітками, прикріпленими до спеціальних стовпів, та панелі з круглих прутів, що нагадують таку сітку.

Більш ефектно та стильно виглядають прогонові моделі (прості або декоративні) зі смуг, куточків або кованих елементів, розташованих вертикально та з’єднаних горизонтальними перекладинами. Вершини вертикальних планок часто закінчуються шипами, які не лише прикрашають, а й ускладнюють проникнення зловмисників через межу ділянки.

Аналогічно виглядають паркани із закритих секцій, найчастіше з алюмінію. Більш вимогливим покупцям ковальські або слюсарні майстерні пропонують декоративні ковані огорожі. Їх можна вибрати з каталогів або замовити за індивідуальним проектом.