Новини

Матеріали ізоляції у системах трубопроводів

Таке футерування труб, як циліндри і напівциліндри з кам’яної вати залишається найбільш затребуваним в системах трубопроводів різного типу і призначення. Але які ще варіанти теплоізоляції можна розглядати для різних цілей та завдань?

Найближчим аналогом мінеральної вати залишається скловата. Процес виробництва цього матеріалу дуже нагадує виробництво мінеральної вати. Різниця полягає в тому, що «скляна версія» виготовляється з розплавленого кварцового піску та склобою з додаванням різних гірських порід.

  • доломіту;
  • габро;
  • кварциту;
  • вапняку і таке інше.

Скловата стійка до екстремальних теплових умов, негорюча і водночас забезпечує відмінну звукоізоляцію.

Інші матеріали

Серед інших матеріалів ізоляції можна відзначити також полістирол та пінополістирол. Матеріал відрізняється легкістю, він стійкий до впливу вологи та має відносно високу міцність. Пінополістирол крім оболонки труб часто використовують і для виробництва самонесучих сендвіч-панелей, а також для ізоляції транспортних засобів-рефрижераторів.

Ізоляція зі спіненого поліетилену часто використовується в системах передачі холодоагентів трубами. Матеріал дуже популярний завдяки своїй низькій щільності і закритої структурі, що забезпечує відмінну ізоляцію охолоджуючих труб від навколишнього середовища.

Сам поліетилен покритий додатковим захисним шаром у вигляді білої фольги, стійкої до ультрафіолетового випромінювання (це особливо корисно для частин установки, які піддаються впливу сонячних променів).

Піносинтетичний каучук характеризується кращими параметрами, ніж поліетиленова ізоляція, і особливо вищим коефіцієнтом, що визначає ізоляційні властивості. Каучук також характеризується ширшим діапазоном температур, у яких його можна використовувати, але його мінімальне значення 45°C дозволяє використовувати його переважно у промислових установках із гліколем та аміаком.