Новини

Коли та як ізолювати труби систем центрального опалення

Ізоляція труб – це необхідний найважливіший процес, який виконується після встановлення систем центрального опалення та має на меті зниження теплових втрат, збільшення терміну експлуатації труб, підвищення загального ККД системи, безпека використання конструкції.

Матеріал, який використовується для ізоляції труб від холоду або тепла може бути різним. Це можуть бути, наприклад, циліндри Техноніколь або їх аналоги з мінеральної вати або пінополіуретану, що перешкоджають втратам тепла через трубу. Ізоляцію труб також можна використовувати для зниження шуму у водопровідних чи каналізаційних системах.

Переваги утеплення труб

Утеплення труб має безліч переваг. Насамперед, це допомагає зменшити втрати тепла чи холоду через труби, що, своєю чергою, дозволяє знизити споживання енергії та знизити рахунки за опалення чи кондиціювання повітря.

Ізоляція труб також може запобігти утворенню конденсату та знизити шум труби. Крім того, вона може продовжити термін служби труб та запобігти їх пошкодженню. Завдяки ізоляції труби легше обслуговувати, оскільки ізоляційний матеріал захищає їхню відмінність від корозії.

Ізоляція труб може бути виготовлена ​​з різних матеріалів, таких як:

  • мінеральна вата;
  • пінополіуретан;
  • поліетилен;
  • поліпропілен або ПВХ.

Мінеральна вата – міцний та довговічний матеріал, що добре ізолює тепло та перешкоджає втратам тепла через трубу. Пінополіуретан є гнучким і простим у роботі, а також добре ізолює тепло і запобігає утворенню конденсату. Поліетилен та поліпропілен легкі та міцні, а також стійкі до зовнішніх факторів. ПВХ довговічний, з ним легко працювати, він добре ізолює тепло та запобігає утворенню конденсату.