Новини

Коли необхідно ізолювати трубопроводи

Якщо йдеться про системи центрального опалення, мережі котелень та інші аналогічні установки, які використовуються для транспортування гарячої води, важливість правильно підібраної та грамотно змонтованої ізоляції для труб складно переоцінити.

По трубах опалення можна транспортувати воду із температурою близько 90°C. Якщо такі труби не захищені, втрати тепла можуть бути високими, особливо, коли окремі ділянки трубопроводів проходять через холодне приміщення або прокладені зовні. Розсіювання тепла можна запобігти шляхом належної ізоляції опалювальних труб.

Коли це реалізується

Відповідно до вимог СНиП необхідно використовувати відповідний тепловий захист для опалювальної установки. У зв’язку з цим якісна та енергоефективна система опалення повинна мати ізольовані труби, фітинги та з’єднання у таких випадках:

  •  на трубах, що проходять через приміщення, що не опалюються, або на вулиці;
  •  на стояках, проведених по верху стін в опалюваних приміщеннях;
  •  у приміщеннях з опаленням із температурою менше 12°С.

Якщо витрати на теплоспоживання в будівлі розраховуються на підставі теплорозподільників, то рекомендується застосовувати теплоізоляцію і в приміщеннях, де температура дорівнює або більше 12°С. У приміщеннях, які призначені для постійного проживання людей, слід застосовувати ізоляційні матеріали, що мають гігієнічний сертифікат.

Щоб теплоізоляція добре виконувала свою роль, вона повинна мати певні характеристики: низький коефіцієнт теплопередачі λ, вогнетривкість, вологостійкість, стійкість до хімічного та біологічного впливу.

Крім того, ізоляція повинна бути стійкою до статичних та динамічних навантажень при монтажі та експлуатації, володіючи достатньою «гнучкістю» і не деформуючись при теплових розширеннях труби.