Новини

Коли час міняти ізоляцію в приватному будинку

Ми вже знаємо, що варіанти та типи застосування теплоізоляційних матеріалів можуть бути різними, починаючи від утеплення промислових та комерційних приміщень та закінчуючи облаштуванням приватних домоволодінь.

У зв’язку із зростанням популярності приватного житла серед вітчизняних покупців нерухомості стають актуальними питання, пов’язані з якістю ізоляції будинків. Багато клієнтів запитують: “Як довго прослужить ізоляція і коли її слід замінити?”

Як довго слугує ізоляція?

Сучасний якісний утеплювач вміщує тривалий термін служби, який нерідко становить кілька десятиліть. Якщо ви купили новий будинок і збираєтеся зайнятися його теплоізоляцією, ми рекомендуємо перевірити гарантію виробника на продукт, щоб точно визначити, як довго він прослужить. Гарантія на більшість сучасних ізоляційних матеріалів становить від 50 до 70 років.

Якщо ви не будували будинок, а переїхали до вже існуючого (а це трапляється найчастіше), швидше за все, ви не знаєте, коли востаннє встановлювали чи змінювали ізоляцію. Перший крок – перевірити, чи є у вашому будинку ізоляція та в якому вона стані.

Перша ознака, на яку необхідно звернути увагу – некомфортний мікроклімат у будинку. Якщо ви помітили, що у вашому будинку дуже спекотно влітку або дуже холодно взимку, перевірте, чи взагалі є в будові ізоляція стін, стелі, покрівлі. Вам може знадобитися професійна допомога, якщо ви не можете отримати доступ до деяких ділянок.

Ізоляція може бути присутня, але не в повному обсязі: це привід задуматися про повну заміну або оновлення існуючого утеплення. Якісна теплоізоляція значно покращить регулювання температури у вашому будинку, а також підвищить його енергоефективність.

Як часто потрібно міняти ізоляцію?

Вам слід замінити ізоляцію, коли вона більше не виконує свій функціонал. Ось деякі ознаки того, що настав час її замінити:

  • коливання температури у приміщенні;
  • важко підтримувати прохолоду в будинку навіть при увімкненому кондиціонері;
  • проблеми з підтриманням тепла у будинку взимку;
  • вищі рахунки за електроенергію;
  • пошкодження вашої покрівлі водою;
  • зараження вашої стелі шкідниками.

Не варто економити на якісній ізоляції, адже це ваш комфорт та затишок на довгі роки та десятиліття.