Новини

Ізоляція запірної арматури – навіщо вона потрібна

Для будь-якої системи трубопроводу, яка використовує гарячі робочі середовища або проходить через відкриті ділянки просто неба, необхідно дотримання деяких важливих умов. Одним з них є якісна ізоляція труб та елементів запірної арматури.

Навіщо слід купити теплоізоляційні чохли? Найпоширеніші ситуації пов’язані з такими нюансами, як:

  • захист запірної арматури від промерзання;
  • захист персоналу від отримання опіків;
  • спрощення обслуговування;
  • запобігання попаданню технічних середовищ із труб назовні.

Клапани, фітинги, крани та інші запірні арматури використовуються на постійній основі. До них необхідно забезпечити доступ у будь-який час, тому важливість якісної та правильно виконаної ізоляції не викликає сумнівів.

Для ізоляції клапанів використовується, наприклад, покриття із мінеральної вати або скловолокна. Таке покриття виготовляється одразу з підготовленим армованим покриттям (алюмінієвою фольгою).

Застосування ізоляції запірної арматури

Де використовується ізоляція клапанів та кранів? Насамперед, у таких галузях, як:

  • тепло- та звукоізоляція систем центрального опалення;
  • ізоляція водопровідної, опалювальної та парової арматури;
  • ізоляція теплових вузлів, каналізаційних труб, димоходів та технологічних трубопроводів.

Також арматуру можна ізолювати спеціальними теплоізоляційними чохлами. Ці типи ізоляції зазвичай використовуються для укриття відводів, трійників, фланців, клапанів та засувок. Однак все частіше вони також використовуються в ізоляції таких елементів як турбіни, котли, резервуари.

Важливі особливості

Слід звернути увагу на такий важливий факт, як припасування розміру та форми ізоляційного елемента під потреби замовника. Такі чохли зазвичай багаторазові. Також варто підкреслити, що вони легко і швидко збираються та розбираються, що значно полегшує будь-які роботи, які виконуються на елементах або поруч із ними.