Новини

Ізоляція труб – що необхідно врахувати

Як вибрати правильну теплоізоляцію для труб і що потрібно врахувати при виборі? Сьогодні виробництво ізоляції для трубопроводів затребуване як ніколи, у зв’язку з чим регулярно з’являються нові утеплювачі та способи утеплення.

Крім матеріалів ізоляції та областей застосування трубопроводу є кілька інших обов’язкових факторів, які визначають, який тип теплової ізоляції труб вам потрібен. Враховуйте це під час підготовки свого проекту.
Правильні розміри

Який діаметр труб необхідно утеплити?

Зробіть правильні виміри, щоб переконатися у сумісності ваших труб та матеріалів, які ви хочете використати. Обов’язково враховуйте таке:

  • діаметр труби (мається на увазі зовнішній діаметр, який завжди більший за внутрішній діаметр);
  • товщина ізоляції (товстіша ізоляція знижує втрати тепла з труб і забезпечує кращий захист від негативних температур, тому, якщо йдеться про зовнішню трубу, мінімальна товщина ізоляції повинна бути від 20 мм і вище).

Температура та вологість

Які умови довкілля там, де ви будете встановлювати ізоляцію? Що може витримати певна ізоляція? Щоб зменшити до мінімуму теплові втрати, необхідно ретельно вивчити зовнішні кліматичні умови.

Найкращими низькотемпературними утеплювачами вважаються пінопласт або поролон. Скловолокно – це найкраща теплоізоляція для помірних температур. Ідеальна високотемпературна ізоляція – базальтова мінеральна вата.

Ізоляція з фенолу використовується переважно всередині приміщень, але може застосовуватися і зовні в парі з листовим поліізобутиленом (PIB). Поліуретан та скловолокно – тільки всередині приміщень, а аерогель вважається універсальним ізолятором та підходить для зовнішнього та внутрішнього застосування.