Новини

Ізоляція труб – переваги

Системи інсталяції, що використовують таке робоче середовище, як гаряча вода, повинні додатково комплектуватись правильно підібраною тепловою ізоляцією. Сучасне виробництво теплоізоляційних матеріалів надає безліч можливостей для економії коштів та мінімізації енерговтрат.

Утеплення труб здатне:

  • значно знизити тепловтрати під час транспортування середовища в установці;
  • забезпечити підтримку належного теплового комфорту;
  • зменшити витрати, пов’язані з опаленням або виробництвом гарячої води для побутових потреб.

Враховуючи низьку вартість придбання трубної ізоляції, це інвестиції, які приносять лише користь.

Ізоляція труб – захист від пошкоджень та вібрації

Теплоізоляція труб – це лише одна з переваг використання футерування. Важливою перевагою є механічний захист трубопроводів від пошкоджень. Якщо ваші системи будуть розташовуватися в місцях, схильних до різних видів пошкоджень, варто задуматися про використання футерування труб.

Ще однією дуже важливою перевагою футерування труб є захист від вібрації. Вона добре працює, зокрема, у великих трубопровідних установках, розміщених на кількох поверхах. У цьому випадку теплоізоляція також і зменшує будь-який шум від робочої рідини, що протікає в трубі.

Що вибрати

Обшивка труб відрізняється в першу чергу матеріалом виготовлення та технічними параметрами. Тому перед їх вибором варто приділити цим питанням особливу увагу. У побутових установках найчастіше використовується ізоляція труб із спіненого поліетилену.

Вона добре працює при відносно низьких та високих температурах. Максимальний температурний діапазон у разі становить +140°С. Дещо гірші справи з ізоляцією з пенорезинових матеріалів, хоча у неї більш високий тепловий опір.

Буває, що необхідний набагато ефективніший захист від високих температур – переважно у промислових зонах. В цьому випадку може підійти ізоляція труб скловолокном та мінеральною ватою.