Новини

Ізоляція труб – економія і не лише

При проектуванні та будівництві систем трубопроводів важливо не тільки правильно провести монтаж, але й виконати утеплення труб з використанням, наприклад, циліндрів із базальтової (мінеральної) вати.

Забезпечення адекватного захисту та обмеження втрат тепла є основою для опалювальних та санітарних установок. Кожна теплоізоляція труб будується переважно з футерування. Це вироби, які щільно облягають труби завдяки ідеально підібраній формі.

Компоненти цього типу виготовляються з багатьох матеріалів, що забезпечує їхнє різне застосування. Зокрема, можуть застосовуватися такі матеріали теплоізоляції, як:

  • спінений поліетилен (пінопласт);
  • пінополіуретан;
  • каучук;
  • мінеральна вата;
  • скловата і так далі.

Будь-який професійний підрядник повинен подбати про те, щоб у його реченні був різноманітний асортимент. Завдяки цьому можна гарантувати високий рівень ефективності встановленої ізоляції, тривалий термін експлуатації трубопроводів, їх надійна робота в будь-яких умовах.

Крім правильно підібраної ізоляції знадобляться також хомути та кріплення. Вони гарантують, що ізоляція залишиться на місці, а також міцно охоплять труби по всій довжині. Також необхідно використовувати зовнішній захист трубопровідної ізоляції із алюмінієвої фольги або оцинкованих листів сталі.

Що необхідно враховувати

При монтажі систем теплової ізоляції важливо враховувати як сам тип та характеристики матеріалу, так і його товщину, діапазон температур застосування та коефіцієнт теплопровідності λ. Всі ці дані дозволять вам вибрати ізоляцію відповідно до ваших вимог. Важливо відзначити, що товщина ізоляції труб холодного та гарячого водопостачання залежить від діаметра труби.