Новини

Ізоляція технологічних трубопроводів – варіанти рішень

Як може виконуватися ізоляція технологічних трубопроводів? Серед різноманітності матеріалів теплоізоляції можна виділити:

  • спінений поліетилен (пінопласт);
  • мінеральну (кам’яну) вату;
  • пінополістирол і таке інше.

Спінений поліетилен характеризується високим коефіцієнтом дифузії водяної пари, тому практично на 100% не вбирає вологу. Взимку цей матеріал не пропускає теплого повітря, а влітку є перешкодою для гарячого повітря.

Завдяки еластичності та пластичності, чудово укладається на труби з максимальною точністю. Великою перевагою пінопласту також є його невелика товщина – 5 мм достатньо, щоб ефективно захистити утеплювач у підлозі та стінах. Він стійкий до вологи та екстремальних температур – добре справляється як з мінус 80, так і з плюсом 105 градусів за Цельсієм.

Основним та фактично єдиним недоліком пінопласту є його горючість. Тому при пожежі цей матеріал горить швидко та інтенсивно. Надійніше щодо цього використовувати мінеральну вату. Ще одним мінусом є ціна, збільшена збиранням.

Утеплення труб ватою

Головною перевагою мінеральної та скловати є неймовірна стійкість до високих температур. Мінеральна вата здатна витримати 250 градусів за Цельсієм, а скловата навіть до 500 градусів за Цельсієм.

Це надзвичайно міцний матеріал – зовнішні умови не впливають на його усадку, плавкість, крихкість або схильність до поглинання води. За цими параметрами вата насправді надійна. Особливо використовують скловату, яка відрізняється високою пластичністю та особливими ізоляційними властивостями.

На жаль, вата є матеріалом, сприйнятливим до вологи, що суттєво впливає на її теплоізоляційні властивості. Тому її слід додатково захищати від води. Крім того, цей виріб більшої маси, ніж, наприклад, пінопласт або пінополіуретан.