Новини

Ізоляція систем водопостачання

Труби, якими тече гаряча вода або каналізація, повинні бути додатково утеплені та захищені з використанням відповідних матеріалів. Це зводить до мінімуму ризик появи деформацій, тріщин, конденсації водяної пари та замерзання рідини всередині них, а значить – забезпечує оптимальне використання та відсутність поломок на трубопроводі.

Не можна не згадати і про економічність у випадку з трубами, що підводять воду до радіаторів. Правильна ізоляція труб означає, що тепло не втрачається на шляху до місця призначення. Якщо труби проходять через відкритий простір, використання футерування зводить до мінімуму ризик опіків при зіткненні з відкритими ділянками тіла людини.

Циліндри та напівциліндри з кам’яної вати є одним із найбільш ефективних способів теплоізоляції труб різного діаметру. Крім них може використовуватися ізоляція на основі поліетилену та каучуку, наприклад, верхній захисний шар якої зазвичай відрізняється за кольором.

Червона та синя ізоляція – чи є різниця?

У пропозиції виробників цих спеціалізованих елементів ми можемо знайти укоси трьох кольорів – червоного, синього та сірого. Це призводить до очевидних питань – чи є відмінності? Чи має червона ізоляція якихось «особливих» властивостей? Відповідь проста – ні.

Кольори зазвичай використовуються для позначення встановлення та позначення «зони зниженої безпеки». Іншими словами відзначаються зони трубопроводу з різним ступенем нагрівання, наприклад, щоб уникнути ризику опіків при дотику до цих місць.

Відмінності полягають у кольорі, а й у товщині. Тут зовнішні умови, що впливають на трубу, особливо температура довкілля, впливають вибір правильного розміру. Для труб холодної води та каналізації достатньо каучукової ізоляції, тому немає сильних перепадів температур.

Однак у випадку з мідними трубами, які часто утворюють систему центрального опалення, найчастіше використовується ізоляція зі спіненого поліетилену. Якщо ми хочемо утеплити трубу, яка нагрівається до високих температур, рекомендується використовувати скловату або мінеральну вату, оскільки ці матеріали відрізняються високою термостійкістю.