Новини

Ізоляція систем трубопроводів – для чого і навіщо

Правильна ізоляція монтажних трубопроводів є одним із способів ефективного зниження експлуатаційних витрат усієї системи. Правильно підібрана та виготовлена ​​з відповідних матеріалів ізоляція (циліндр із мінвати, наприклад) зводить до мінімуму втрати тепла, захищає труби від зовнішнього впливу, покращує ККД системи трубопроводу.

Буває, що багато інвесторів і будівельників вважають теплоізоляцію трубопроводів опалення дурницею, непотрібними клопотами і навіть марною витратою грошей. Це неправильний похід апріорі. Насправді все зовсім навпаки, адже таке вкладення вважається найпростішим способом вагомої економії теплоенергії. Які переваги дає хороша ізоляція?

Теплоізоляція трубопроводу – що вона дає домовласнику

Найменші суми по комунальних рахунках за електроенергію та економія газу для роботи котла досить швидко покриють будь-які витрати на купівлю та встановлення теплоізоляції. Все, що потрібно зробити, це вибрати правильний утеплювач, щоб він служив довше, не втрачаючи своїх властивостей.

Але це не все. Ми також ізолюємо труби опалення, щоб:

  • зменшити втрати тепла;
  • захистити труби від механічних ушкоджень;
  • зменшити можливий шум, створюваний працюючою установкою.

Домовласники зазвичай ізолюють тільки ті труби опалення, які знаходяться поза домом. Це й не дивно, адже втрати тепла там найпоширеніші та найбільші. Однак зовнішні трубопроводи – це ще не все – про належний захист опалювальних установок у холодних підвалах та цокольних поверхах слід також подбати. Важливо пам’ятати, що опалення нежитлових приміщень – марна трата грошей, яку можна скоротити або зовсім виключити.

Теплоізоляція – доступні рішення

На сьогоднішній день на ринку представлено кілька видів утеплювачів. Серед найбільш популярних можна виділити: пінополіетилен, пінополіуретан, мінеральну (кам’яну) вату, скловату та пінопласт. Варто пам’ятати, що важливий не тільки тип матеріалу, що утеплює, але і його форма (наприклад, мати, циліндри, чохли для запірної арматури і так далі).