Новини

Ізоляційні матеріали – основні різновиди

Сучасна технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів дозволяє запропонувати споживачам різні види ізоляції. Основними різновидами матеріалів, що найчастіше використовуються як ізоляція, відносять такі види, як:

  • мінеральні неорганічні (кам’яна вата);
  • органо-штучні (пінополіуретани, спінений
    поліетилен, синтетичний каучук).

При виборі утеплювача особливу увагу необхідно приділити умовам, де він перебуватиме. Важливими є його механічна стійкість, мінімальна та максимальна робоча температура, нешкідливість для людини та навколишнього середовища, а у разі утеплення зовні будівлі – стійкість до УФ-променів.

Мінеральна вата

Виготовляється з гірських порід та скловолокна. Має густину 10-230 кг/м³. Підходить для експлуатації при низьких та помірних температурах (максимум 850 ° С – кам’яні волокна, 650 ° С – скло). Перевагою є низький коефіцієнт теплопровідності (0,033-0,041 Вт/(м.К)) та негорючість.

Пінополіуретани

Бувають жорсткі, напівжорсткі та гнучкі. Їхні параметри залежать від щільності (10-250 кг/м³). Пінопласт із закритими порами використовується для теплоізоляції, а пінопласт із відкритими порами – для звукоізоляції. Мають коефіцієнт провідності не більше 0,026-0,039 Вт/(м.к). Їх можна використовувати за температури від –185 до +140°С.

Пінополіетилен

Має закритокомірчасту структуру, щільність 26-180 кг/м³ та коефіцієнт теплопровідності в межах 0,037-0,060 Вт/(м.К). Можна використовувати у діапазоні температур від –80 до +90°С.

Синтетичний каучук (еластомна піна).

Це еластичний матеріал з рівною структурою закритих пір. Він стійкий до олій, хімічних речовин та ультрафіолетових променів. Його можна використовувати для ізоляції внутрішніх та зовнішніх установок. Завдяки своїй структурі практично не вбирає воду навіть у разі пошкодження зовнішньої поверхні. Коефіцієнт теплопровідності становить 0,035-0,040 Вт/(м.К), а припустима температура застосування коливається не більше від –80 до +95°С.