Новини

Факти про мінеральну вату

Сьогодні виробники теплоізоляційних матеріалів в Україні пропонують величезну різноманітність продукції у своєму сегменті. При цьому одним із найбільш затребуваних матеріалів залишається мінеральна або кам’яна вата.

Мінеральна вата – універсальний матеріал, який відмінно підходить для теплоізоляції різних поверхонь.

Серед основних напрямів застосування можна відзначити:

  • теплова ізоляція стін;
  • шумоізоляція внутрішніх перегородок та перекриттів;
  • теплоізоляція покрівлі;
  • утеплення трубопроводів тощо.

Коефіцієнт теплопровідності та вартість

Коефіцієнт теплопровідності (λ – лямбда) безпосередньо пов’язаний з якістю мінеральної вати, а точніше її «здатністю» утримувати тепло. Чим він нижчий, тим вища ефективність утеплювача. Зазвичай для цього матеріалу він знаходиться в діапазоні від 0,032 до 0,038.

Скільки коштує мінеральна вата? Вартість продукту залежить від бренду, форми випуску (мати, рулони, циліндри), наявність шару фольги. Ціна також залежить від товщини та рівня коефіцієнта термічного опору.

З основних переваг матеріалу слід відзначити його негорючість. Кам’яна вата стійка до відкритого вогню, тому її використовують, наприклад, для захисту кроквяної ферми. Кам’яна вата (з базальту) має клас негорючості А1, а скловата (кремнезем) – А1 та А2. Класи пожежонебезпечності за європейськими стандартами визначаються зі значеннями від А1 (найменш займисті) до F (найзаймисті).

Як виробляють мінеральну вату

Цей матеріал створюється в процесі плавлення та змішування інгредієнтів, а потім піддається процесу дефібрування та гідрофобізації. Скловата виготовляється із склобою, вапняку, доломіту та габро, які нагріваються до температури 1000 градусів. Мінеральну вату одержують із суміші базальту, коксу, шлаку з додаванням доломіту, вапняку та габро. Все це нагрівається до температури 1400 градусів.