Новини

Ефективний захист трубопроводу

Всі складові елементи надійних трубопроводів повинні захищати середовище, що транспортується, від впливу зовнішніх факторів, зберігаючи при цьому основні параметри потоку. Від втрат тепла має захистити якісна теплоізоляція трубопроводу, яка виконується з різних матеріалів.

Проте, тепловтрати – це не єдиний фактор, який слід враховувати. Робоче середовище вимагає захисту від забруднення іншими речовинами внаслідок механічних пошкоджень, корозійних процесів чи впливу різних хімічних речовин. Труби, що використовуються, також повинні мати достатню довговічність через високі витрати на їх заміну.

З яких матеріалів виготовляють труби і які фактори можуть їм загрожувати?

Більшість трубопроводів, що використовуються в промисловості, особливо в енергетиці, хімічній та нафтохімічній галузях, а також для передачі різних середовищ, виготовляють із різних марок сталі. Цей матеріал обраний за його хорошу механічну міцність – він здатний витримувати як високий тиск, під яким транспортуються речовини, так і вібрації та напруження, що виникають під час транспортування робочих середовищ.

Також сталь здатна впоратися з температурними навантаженнями та хімічними речовинами, витримуючи контакт із різними агресивними складами. Це з підбором відповідних сплавів, містять добавки елементів, поліпшують експлуатаційні властивості.

Однак у багатьох випадках схильність сталі корозії може бути серйозною проблемою. Хоча існують марки нержавіючих сталей, що містять у тому числі забезпечення хромової пасивації, їх використання було б пов’язане з рівнем витрат, непропорційним результатам.

Набагато частіше при постійному контакті з навколишнім середовищем, що сприяє виникненню іржі, наприклад, у разі котелень, застосовують інші способи захисту поверхні, наприклад, катодна захист або використання відповідних покриттів.