Новини

Ефективна теплоізоляція трубопроводів

Якою має бути ефективна теплова ізоляція? Незалежно від сфери застосування та типів поверхонь, вона повинна мати певні параметри в плані вогнетривкості, низьких втрат тепла, водостійкості і так далі.

Одним із найбільш підходящих матеріалів для теплоізоляції вважається мінеральна вата та скловата, яка може вироблятися на основі різних матеріалів (кварцовий пісок, базальт, склобій). Матеріал відмінно чинить опір втратам тепла, забезпечуючи якісну ізоляцію:

  • будівель промислового та житлового призначення;
  • трубопроводів та запірної арматури;
  • різноманітного виробничого обладнання та виробничих ліній.

Готова мінеральна вата дуже легка за вагою, що дозволяє її використовувати в різних конструкціях. Її легко обробляти та монтувати на складні поверхні, оскільки понад 95% обсягу вати займає лише повітря.

Якщо порівнювати мінеральну вату і скловату, то обидва ці матеріали мають схожі теплоізоляційні властивості та характеристики. Проте є й відмінності: базальтова вата, наприклад, характеризується дещо вищою стійкістю до можливого стиску.

Різновиди вати

Мінеральна вата буває різних видів, зазвичай вона пропонується у вигляді рулонів або нарізаних матів певного розміру та товщини. Для теплоізоляції труб слід розглянути варіанти з теплоізоляційними циліндрами.

Виробництво теплоізоляційних циліндрів дозволяє мінімізувати теплові втрати трубопроводів на великі відстані. Їх використання дозволяє менше витрачати енергоресурсів, наприклад, при нагріванні води для опалення в міських котельнях.

Дуже важливо при будь-яких роботах з теплоізоляції правильно підбирати матеріал та його вигляд. Якщо для труб краще використовувати циліндри, то для утеплення зовнішніх стін будівлі краще підійдуть мати підвищеної жорсткості, а для ізоляції покрівлі – м’які та еластичні рулони мінеральної вати.