Новини

Для чого використовується ізоляція в холодильній техніці

Сучасне виробництво теплоізоляційних матеріалів в Україні враховує потреби та запити різних галузей. Однією з них є харчова промисловість, яка активно використовує всілякі холодильні установки та обладнання.

Якісна ізоляція впливає як ефективність холодильних систем, а й більш тривалий термін служби окремих компонентів, складових цю систему. З цієї причини необхідно вибрати правильні ізоляційні матеріали, а також:

  • тип;
  • товщину;
  • технології виготовлення.

Особливості

Ізоляція охолоджуючих труб у першу чергу спрямована на обмеження надходження тепла ззовні, що вилилося б у підвищення температури середовища, що циркулює в системі. Якщо повністю відмовитися від ізоляції труб, то довелося б додатково знижувати температуру робочого середовища, що, природно, призвело б до більш високого споживання енергії і, отже, більш високих експлуатаційних витрат.

Застосування ізоляційних матеріалів спрямоване на захист трубопроводів від випадкових механічних пошкоджень. Більше того, ізоляція також гасить звук, що проходить через систему, що особливо корисно для систем із змінною заправкою холодоагенту.

Однак на цьому завдання ізоляційних матеріалів не закінчуються, тому що з їх допомогою запобігає явищу конденсації або осадження пар води на стінках труб, що утворюють цю холодильну систему. Наявність вологи на трубопроводі є небажаною, оскільки це може призвести до корозії компонентів установки.

Ризик корозії системи додатково збільшується, якщо в приміщенні знаходяться агресивні речовини, що переносяться водяною парою. Це можуть бути, наприклад, сірчана кислота, діоксид сірки чи галогени.