
Багатьох власників житлової та комерційної нерухомості цікавлять питання економії під час оплати за енергоресурси. Спосіб заощадити існує безліч, і одним із них є ізоляція трубопроводів. Навіщо потрібна теплоізоляція труб і як вона працює?
Як стверджують фахівці, обшивка труб систем опалення або гарячого водопостачання – це швидкий, доступний та простий спосіб економії енергії. Однак, щоб отримати бажаний ефект, це потрібно зробити грамотно, правильно підібравши матеріал.
Обшивка труб – спосіб дешевого та ефективного утеплення
Захист будинку від тепловтрат найчастіше пов’язаний із зовнішнім утепленням будівельних перегородок (стін і покрівлі), а також віконної або дверної столярки. Послідовно втрати тепла шукаються в так званих «мостах холоду», при цьому робляться спроби ефективного їх зменшення.
Звичайно, це правильний підхід, та й взагалі – вносячи зміни в ці поля, ми обов’язково досягнемо дуже гарного ефекту. Однак зниження енерговитрат можна спостерігати вже при використанні тільки теплоізоляції труб, що входять до систем центрального опалення та гарячої води для побутових потреб.
Через переважаючу в будівлі плюсову температуру утеплення труб, проведених усередині приміщень, може здатися непотрібним. Однак, слід пам’ятати, що вода в системі опалення набагато тепліша за повітря в комерційних приміщеннях.
Тому слід використовувати ізоляцію для труб, щоб зменшити втрати тепла. Чим менше температура води падає на ділянці від джерела тепла до радіатора, тим більша економія як по теплу, так і по фінансах.
Правильно підібране покриття (утеплювач для труб) є важливим фактором при проектуванні системи опалення. Низькі теплові втрати забезпечуються температурою теплоносія в радіаторі, близькою до температури джерела (котлі). Як наслідок, в установці можна використовувати менші (дешевші) радіатори в окремих кімнатах.