Новини

Чим відрізняється скловолокно від скловати

Навіщо потрібна теплоізоляція та її види? Подібні питання цікавлять багатьох людей, які хотіли б досягти максимальної енергоефективності будівель та мінімальних теплових втрат у трубопровідних системах.

Основне призначення теплової ізоляції полягає в мінімізації та, в перспективі, досягненні найвищої енергоефективності будівель та споруд, трубопроводів, конструкцій, котлів тощо. Чим нижче втрати тепла в системі, тим менша кількість енергоресурсів ви витратите, тим менші збитки будуть завдані навколишньому середовищу.

Серед утеплювачів, що використовуються на ринку, часто можна зустріти скловолокно та скловату. Чи є різниця між ними, і що віддати перевагу в результаті для кращої ефективності?

Дві сторони однієї медалі

«Скляна» ізоляція використовує як основне джерело сировини перероблені скляні пляшки, кварцит, пісок та інші подібні матеріали. З професійної точки зору скловата – це просто ще одна назва для ізоляції зі скловолокна.

Його також іноді називають «повстю зі скловолокна», «скляною ватою», «склоізоляцією» і так далі. Для отримання подібного матеріалу сировину плавлять за дуже високих температур, а потім прядуть у волокна. В результаті всередині ізоляції створюються мільйони крихітних повітряних кишень, що і надає ізоляції зі скловати її чудові ізоляційні властивості.

Ви можете бути здивовані, дізнавшись, що ізоляція зі скловати дуже схожа за своїми характеристиками на натуральну овечу вовну та пухові пір’я. Природно, шити з неї пуховики та виготовляти подушки буде нерозумним, проте для утримання тепла у трубопроводі цей матеріал підходить ідеально.