Новини

Чим клеїти зовнішню теплоізоляцію будівель та споруд

Питання утеплення великих промислових будівель та інших споруд досить великі та всеосяжні. Вони зачіпають безліч нюансів, серед яких не тільки вибір відповідного ізоляційного матеріалу, а й способу його надійного кріплення та фіксації.

Багатьох цікавить питання: «Чи підходить поліуретановий клей для склеювання пінополістиролу?». Що з цього приводу думають експерти та фахівці у галузі будівництва та утеплення?

Трохи теорії

Поліуретанові клеї характеризуються дуже високою міцністю адгезійної і відмінною адгезією до більшості підстав. Тому вони використовуються у великих масштабах у багатьох будівельних проектах. Клеї випускаються в одно- або двокомпонентному вигляді, а вибір клею залежить від умов обробки і типу матеріалів, що склеюються.

Однокомпонентні поліуретанові клеї є будівельними клеями на основі ізоціанатних форполімерів. Затвердіння відбувається під впливом вологи повітря або матеріалів, що склеюються, а час затвердіння клею скорочується з підвищенням вологості і температури.

Тому клей можна використовувати навіть для склеювання вологих матеріалів, а у випадку дуже сухих матеріалів, таких як дерево, може знадобитися збризкування водяним туманом. Важливо, що клей не містить розчинників, тому його можна використовувати для з’єднання матеріалів, не стійких до хімічних речовин, наприклад, полістиролу.

При цьому ізоляційний матеріал можна приклеювати до основ з бетону, газобетону, пористого бетону, дерева та деревних матеріалів, а також бітумної повсті з мінеральним посипанням та листів з покриттям. Тому однокомпонентні поліуретанові клеї застосовують для склеювання ізоляційних матеріалів, у тому числі полістиролу.

Двокомпонентні поліуретанові клеї

Двокомпонентні поліуретанові клеї подібно до однокомпонентних аналогів чудово з’єднують ізоляційні матеріали з основою, тому підходять і для приклеювання пінопласту. Після затвердіння вони утворюють з’єднання з високою механічною міцністю, хоча, на відміну однокомпонентних клеїв, для затвердіння вимагають комбінації компонентів. Тому перед нанесенням необхідно змішати клей із затверджувачем: поліольний компонент із ізоціанатним компонентом.

Як і у випадку з однокомпонентними клеями, при використанні двокомпонентних поліуретанових клеїв ізоляційний матеріал можна прикріплювати до різних типів підкладок: листового металу, руберойду, бетонних панелей, дерева і навіть облицювання з деяких пластиків.

Завдяки своїй консистенції клей не стікає з похилих і навіть вертикальних поверхонь, тому часто застосовується для з’єднання сендвіч-елементів у каркасному будівництві.