Новини

Чи захистить ізоляція труб від промерзання їх вмісту

Сучасна ефективна теплоізоляція, а також надійний сталевий зовнішній захист ізоляції трубопроводів є найважливішим кроком на шляху підвищення загального ККД системи. Слід розуміти, що ізоляція труб — це найдоступніший і найдешевший спосіб підвищити енергоефективність:

• побутових, комерційних та промислових систем опалення;
• систем вентиляції та кондиціювання повітря;
• нафтових трубопроводів;
• котельних мереж тощо.

Крім того, це гарний та надійний спосіб забезпечити постійну роботу водопровідних труб. Ізоляція труб запобігає їх замерзанню взимку в таких місцях, як склади, неізольовані горищні приміщення та підвали.

Як це працює

У домашніх умовах резервуар для води нерідко знаходиться у підвалі або неізольованому горищі. Резервуар для води найчастіше ізольований, тому труби також мають бути ізольовані, щоб підтримувати загальну ефективність та знизити витрати.

Також доцільно використовувати ізоляцію труб, якщо у вас є комунікації, що ведуть від зовнішнього резервуару для збирання дощової води або резервуару для зберігання води до приміщення. Якщо вода замерзне, це може не лише зупинити використання води, а й пошкодити труби.

Наприклад, для комерційних та промислових застосувань доцільно використовувати ізоляцію труб на великих трубопроводах на стелі складів або заводських цехів, оскільки це може призвести до зупинки бізнесу, якщо труби замерзнуть.

Ізоляція труб не тільки дешева, але й забезпечує деяке шумозаглушення, запобігаючи звуку рідин, що проходять по трубах. Вогнестійка ізоляція труб також запобігає плавленню матеріалу, що може запобігти подальшому пошкодженню від пожежі.