Новини

Чи викликає ізоляція корозію трубопроводів

У наші дні виробництво ізоляції для трубопроводів поставлено на промисловий потік: використовуються найсучасніші технології та матеріали, які дозволяють знизити теплові втрати та збільшити ККД передачі робочих речовин трубами.

Водночас у багатьох виникає питання: чи викликає ізоляція передчасну корозію труб? Враховуючи численні витрати, вже пов’язані з технічним обслуговуванням установки, варто ретельно розглянути фактори, які можуть сприяти корозії, включаючи неналежне обслуговування ізоляції.

Що говорить наука та факти

Корозія під ізоляцією (CUI) – це задокументована проблема на переробних підприємствах, що виникає, коли волога накопичується під поверхнею ізолюючого матеріалу. Залежно від типу матеріалу трубопроводу та ізоляції, а також від джерела вологи підкладки під ізоляцією можуть бути схильні до кількох типів корозії, таких як:

  • гальванічна корозія;
  • кислотна корозія;
  • лужна корозія;
  • хлоридна корозія.

Всі ці процеси можуть призвести до серйозного пошкодження труб або контейнерів, виникнення пробоїн та витоків, які можуть призвести до відключення сегментів об’єкта або, у гіршому випадку, всього об’єкта.

На жаль, жодна комбінація металу та ізоляції не може бути повністю захищена від CUI, тому для запобігання цим наслідкам дуже важливе ретельне технічне обслуговування. Тим не менш, певні рішення можуть звести до мінімуму ризик, у тому числі ті, які можна легко видалити та замінити для планової оцінки та ремонту.

Іншими словами, ви можете, наприклад, використовувати знімні елементи ізоляції на таких проблемних ділянках як елементи запірної арматури та фітинги. Це дозволить контролювати осередки корозії, що виникають, і запобігати їх подальшому зростанню та розвитку.