Новини

Чи потрібно міняти свою теплоізоляцію

Чи варто витрати на зняття ізоляції ваших зусиль? Питання, що хвилює багатьох власників нерухомості. Всі ми знаємо, що типи застосування теплоізоляційних матеріалів можуть бути різними, як і самі різновиди теплоізоляції.

Тим не менш, фахівці стверджують, що існує низка конкретних обставин, за яких рекомендується видалення існуючої ізоляції. Головна причина заміни старої ізоляції на нову – це, безсумнівно, ушкодження, завдані водою та надлишками вологи.

Пошкодження водою – основна причина

Чому вода є основною причиною розгляду питань щодо зняття ізоляції даху, наприклад? Як показує практика та умови експлуатації, навіть незначна протікання даху, якщо її не виявити протягом тривалого часу, може призвести до проникнення значної кількості води усередину приміщення.

Об’ємна ізоляція, така як скловата, поліестер або навіть овеча шерсть, діє як «гігантська губка», вбираючи воду. Цей процес швидко руйнує ізоляційні повсті. Тому будь-яку ізоляцію, пошкоджену водою, слід якомога раніше видалити з даху.

Волога ізоляція не працює – це факт, перевірений практично. Крім того, що волога ізоляція не працює (вона залежить від порожніх повітряних кишень для ефективної роботи – коли ці повітряні кишені заповнюються водою, ізоляція більше не працюватиме належним чином), волога, яка ввібралася в матеріал, залишиться всередині нього протягом тривалого періоду часу і швидко стають розсадником цвілі.

Будь-які подальші коригувальні дії з викорінення цвілі будуть неефективними доти, доки вологі повсті не будуть видалені з порожнини даху. Саме з цієї причини фахівці рекомендують постійно контролювати стан як самої покрівлі, так і ізоляції під нею.