Новини

Чи потрібно ізолювати трубопроводи?

Навіщо потрібна теплоізоляція труб? Насамперед, для того, щоб протидіяти втратам енергії гарячої води, наприклад, що направляється трубопроводами від котельні до кінцевого споживача. Крім того, ізоляція є водночас і захистом труб від зовнішнього впливу (дощ, сніг, град, ультрафіолет).

Утеплювачі для труб – це спеціальні матеріали з певною теплопровідністю, що зберігають тепло. Чому вони такі важливі і які матеріали варто використовувати для цієї мети?

Запобігання витоку тепла

Очевидно, що встановлення ізоляції на труби гарячого водопостачання захищає від втрат тепла. Інакше справа з системою опалення. Відсутність ізоляції на трубах, що подають гарячу воду до радіаторів, не призводить до витоку тепла, а є додатковим фактором, що впливає на комфорт у приміщеннях.

На підставі цієї інформації можна зробити висновок, що теплоізоляція труб, якими тече холодна вода, не потрібна. Однак виявляється, що у багатьох будинках є місця з водопроводом, що проходить над землею. При негативних температурах вода в трубі може замерзнути, що часто стає причиною деформації та розривів трубопроводів.

З яких матеріалів сьогодні виготовляється трубна ізоляція? Найбільш популярними є:

  • мінеральна та кам’яна вата;
  • скловата;
  • пінополіуретан;
  • пінопласт;
  • пінополіетилен та інші.

Кожен з них використовується в різних областях, що обумовлено специфічними параметрами та характеристиками матеріалів, серед яких – стійкість до температури та сонячного випромінювання, водопоглинання та довговічність.

Будь-яка внутрішня ізоляція обов’язково повинна бути захищена від зовнішнього впливу. Зазвичай для зовнішнього шару ізоляції використовують оцинковані листи сталі завтовшки близько 0,5 мм і спеціальні фіксуючі елементи.