Новини

Чи потрібна теплоізоляція гарячих та холодних трубопроводів

Насправді проблема замерзання окремих ділянок труб та боротьба з конденсатом на їх поверхні є важливим завданням у сучасних реаліях. Саме з цієї причини виробництво ізоляції для трубопроводів з кожним роком удосконалюється та еволюціонує, пропонуючи власникам нові ефективні рішення у цьому напрямку.

Як ізолювати труби з гарячою та холодною водою і чи потрібно цим взагалі займатися? Всі ми знаємо, наскільки важливою є теплоізоляція гарячих ділянок трубопроводів, яка дозволяє суттєво знизити витрати на оплату за енергоресурси.

Теплоізоляція холодних труб для багатьох власників не є очевидною потребою. Тим не менш, вона дуже важлива з багатьох причин. Якщо ви проживаєте в помірних широтах, якщо ваше споживання води призводить до частого запотівання труб, ізоляція з використанням сучасних матеріалів необхідна.

Особливості процесу

Фізика процесу утворення конденсату на трубах досить проста: вона схожа на появу вологи на звороті склянки з холодною водою у літній день. При різниці температур зовнішня сторона труб покриватиметься конденсатом, який поступово стікатиме і капатиме вниз по всій довжині ділянки трубопроводу.

Чи потрібно говорити, що в цьому випадку ваше покриття, меблі, цінне особисте майно будуть не захищені від зайвої вологості? В даному випадку теплоізоляція є єдиним дієвим рішенням, що дозволяє мінімізувати можливість процесів конденсації вологи на поверхні холодних труб.

Крім того, теплоізоляція холодного трубопроводу дозволяє запобігти ймовірності замерзання труб взимку. Ця проблема часто зустрічається у приватному секторі, коли центральний водогін не утеплений, і вода просто замерзає у трубах на підходах до будинку.