Новини

Чому важливо утеплювати будинки

У будь-якому сучасному будинку важливо дотримуватися двох основних міркувань: економічність та екологічність. У зв’язку з цим грамотно виконане утеплення будівель та споруд стає важливим моментом на етапі будівництва або ремонту.

Насамперед, ми повинні подбати про те, щоб будинок мав хорошу теплоізоляцію. Завдяки цьому, буде зведено до мінімуму витоку тепла і, отже, нам знадобиться набагато менше енергоресурсів для опалення. Це, у свою чергу, не тільки заощадить нам гроші, а й призводить до того, що в атмосферу викидатиметься менше шкідливих речовин.

Як добре утеплити будинок

Насамперед, потрібно почати із зовнішніх стін. Досить багато тепла проходить через звичайний будівельний матеріал, наприклад, цегла або газобетонний блок. Пори, що утворюються всередині, здатні пропускати повітря, і в той же час самі стіни нагріваються за рахунок тепла всередині будівлі.

Якщо не використовувати теплоізоляцію, все це тепло йтиме назовні. Тому пінопласт укладають на стіни шарами завтовшки від 5 см до 10 см і навіть більше. Зовнішнє утеплення будівель дозволяє заощаджувати до 40% на оплаті за енергоносії.

Наступний важливий етап – утеплення покрівлі. Роблять його зазвичай за допомогою пінополістирольних плит, що кріпляться безпосередньо під покрівлею, або за допомогою спеціального виду піни, що герметизує, яка просто напилюється зі спеціального пристрою.

Буває, що, незважаючи на хорошу ізоляцію будинку, всередині все одно холодно, а витрачаєте на опалення набагато більше, ніж розраховували. Цьому може бути кілька пояснень. Гаряче повітря завжди прагне піднятися вгору, тому абсолютною необхідністю є як гарне утеплення самої стелі, так і утеплення горища.

Розміщення тут занадто маленького шару ізоляційного матеріалу або залишення зазорів безумовно призведе до дуже швидкого та інтенсивного витоку тепла. На утепленні мансарди та стель не можна економити, чим більше матеріалу, тим краще. Тільки потім займаємось вікнами та пінопластом на стінах.