Новини

Чому важлива звукоізоляція трубопроводу

Останнім часом багато уваги приділяється проблематиці якісної теплової ізоляції трубопроводів. При цьому звукоізоляція труб (базальтові циліндри, наприклад) відходить другого план. Тим не менш, в умовах сучасного мегаполісу ізолювати трубопроводи від зайвого шуму та вібрації вкрай необхідно для комфорту людей, що живуть і працюють у будівлі.

Рекомендації щодо звукової ізоляції

Будь-які сучасні системи міського трубопроводу слід проектувати з урахуванням акустики. Ось деякі моменти, які слід враховувати для офісних та житлових будівель:

  • Ізолювати водопровідні труби.

Ізолюйте труби та стоки водопровідної системи від стін або стель. В ідеалі, якщо сантехніка встановлена ​​у вузлах з двома стійками, вона повинна бути встановлена ​​лише на ряді стійок агрегату, який обслуговується.

  • Використовуйте правильні матеріали.

Мінімізувати шум допоможе використання важкої труби для стічних вод, наприклад, чавунної. В ідеалі труба повинна бути поміщена в стіновий вузол, розташований у місці, де цей шум буде прийнятнішим, наприклад, у коридорі.

  • Переконайтеся, що ізоляція встановлена ​​правильно.

Проектні групи повинні працювати разом із монтажниками, щоб переконатися, що ізоляція навколо систем трубопроводів встановлена ​​правильно. Якщо ізоляція встановлена ​​неправильно, акустичні характеристики можуть бути набагато нижчими за очікувані.

  • Утеплюйте стіни належним чином.

Ізоляція – це не лише теплові характеристики, а й акустичний контроль. У сучасних будинках перегородки між кімнатами стають тоншими, що призводить до збільшення шуму, що розповсюджується між блоками. Тому рекомендується заповнити порожнину в стіні волокнистим ізоляційним матеріалом.