
Останнім часом багато уваги приділяється проблематиці якісної теплової ізоляції трубопроводів. При цьому звукоізоляція труб (базальтові циліндри, наприклад) відходить другого план. Тим не менш, в умовах сучасного мегаполісу ізолювати трубопроводи від зайвого шуму та вібрації вкрай необхідно для комфорту людей, що живуть і працюють у будівлі.
Рекомендації щодо звукової ізоляції
Будь-які сучасні системи міського трубопроводу слід проектувати з урахуванням акустики. Ось деякі моменти, які слід враховувати для офісних та житлових будівель:
- Ізолювати водопровідні труби.
Ізолюйте труби та стоки водопровідної системи від стін або стель. В ідеалі, якщо сантехніка встановлена у вузлах з двома стійками, вона повинна бути встановлена лише на ряді стійок агрегату, який обслуговується.
- Використовуйте правильні матеріали.
Мінімізувати шум допоможе використання важкої труби для стічних вод, наприклад, чавунної. В ідеалі труба повинна бути поміщена в стіновий вузол, розташований у місці, де цей шум буде прийнятнішим, наприклад, у коридорі.
- Переконайтеся, що ізоляція встановлена правильно.
Проектні групи повинні працювати разом із монтажниками, щоб переконатися, що ізоляція навколо систем трубопроводів встановлена правильно. Якщо ізоляція встановлена неправильно, акустичні характеристики можуть бути набагато нижчими за очікувані.
- Утеплюйте стіни належним чином.
Ізоляція – це не лише теплові характеристики, а й акустичний контроль. У сучасних будинках перегородки між кімнатами стають тоншими, що призводить до збільшення шуму, що розповсюджується між блоками. Тому рекомендується заповнити порожнину в стіні волокнистим ізоляційним матеріалом.