Новини

Будівництво заводів «під ключ» – чому це вигідно замовнику

Будівництво заводів «під ключ»: чи може це рішення стати відповіддю на ваш наступний будівельний проект? Багатьом керівникам проектів подобаються контракти «під ключ», тому що вони оптимізують процеси будівництва від початку до кінця.

Що ж являє собою будівництво під ключ? Під цим найменуванням процесів мають на увазі будівельні рішення в комплексі, яке кардинально спрощує життя власнику майбутнього проекту.

В рамках цього типу проекту на підрядника покладається відповідальність за проектування, будівельні роботи, прокладку комунікацій. Власнику потрібно тільки дочекатися, поки підрядник виконає свою роботу, а потім, коли проект буде завершений, він або вона зможе «повернути ключ» і почати використовувати нову будівлю або об’єкт.

Ключові складові

Будівництво «під ключ» зазвичай складається з трьох основних компонентів:

  • Дизайн.

Підрядник несе відповідальність за підготовку проекту об’єкта, що позбавляє майбутнього власника від необхідності самостійно наймати сторонніх архітекторів.

  • Закупівля матеріалів.

Замість того, щоб власник проекту або роботодавець знаходили і купували матеріали, підрядник займається цим через свою власну мережу постачальників. Залежно від типу контракту під ключ майбутній власник може вказати постачальників і матеріали.

  • Будівництво.

Підрядник обробляє всі аспекти будівництва від початку до кінця. Таким чином, власнику не потрібно витрачати час на пошук субпідрядників і їх найм, а також їм не потрібно брати участь в самому будівництві.

Після завершення будівництва новий власник може відразу ж почати користуватися будівлею або приміщенням.

Перевага будівництва під ключ в порівнянні з іншими типами контрактів полягає в тому, що власники проектів, у яких обмежений час, не повинні брати активну участь в етапах проектування, закупівель та будівництва. Власники проекту або роботодавці повинні тільки надати доступ до сайту, допомогти з придбанням ліцензій і дозволів і схвалити етапи проекту, як це передбачено контрактом.