Новини

Будівництво металокаркасних будівель – етапи

Сьогодні виробництво повнокомплектних металокаркасних будівель – це повноцінний будівельний процес, який вимагає дотримання суворої послідовності кроків та основних етапів. Майже всі типи сталевих конструкцій вимагають дозволу на будівництво перед збиранням.

Будівництво ведеться на основі заздалегідь підготовленого проекту, що точно відображає потреби інвестора та передбачуване використання об’єкта. Розглянемо, наприклад, процес створення конструкції із металу для майбутнього спортивного комплексу.

Формальні та юридичні документи та потреби інвестора

Будівництво спортивного залу здійснюється у чотири основні етапи. Кожен із них складається з серії дрібніших дій. Перший етап, без якого будівництво не розпочнеться, це збір необхідної документації та виконання проекту конструкції.

Наступні етапи збирання:

  • збирання будівельних елементів;
  • збирання зали;
  • оздоблювальні та монтажні роботи.

Перший документ, який необхідно отримати, щоб мати можливість розпочати будівництво, це рішення про умови забудови та освоєння земельної ділянки. Також потрібно буде отримати екологічне рішення.

Ці документи разом із оцінкою стану ґрунту, типу та призначення залу складуть основу для підготовки проекту конструкції. Останнім етапом підготовки документації є отримання інвестором дозволу на будівництво.

Основні етапи будівництва

Відразу після отримання відповідних дозволів на будівництво зали інвестор має доручити складання сталевих елементів обраної компанії. Деталі, що випускаються в даний час, довговічні, безпечні, економічні і функціональні. Сталеві елементи захищені від корозії, що підвищує рівень безпеки і довговічності.

Поверхня для встановлення має бути належним чином підготовлена. Для цього потрібен ряд земляних робіт, заливка фундаменту та розміщення наземних балок. Коли всі деталі готові та доставлені на будівельний майданчик, можна приступати до збирання.

Збирати окремі елементи слід починаючи з кріплення нижньої частини конструкції до фундаментів. Спочатку необхідно змонтувати основні каркаси зали. Наступні роботи вимагають з’єднання ригелів даху, вітрових ребер жорсткості та другорядних колон. Наприкінці монтується обшивка зали.

До оздоблювальних робіт відноситься заливання та вирівнювання підлоги зі зміцненням. На цьому етапі також встановлюється вся електрика, нагрівальні елементи та вентиляція як усередині, так і зовні будівлі. Останній етап – прибирання та благоустрій території навколо зали.