Новини

Антикорозійний захист металоконструкцій

Корозійні процеси є основною причиною зносу та виходу з ладу виробів із сталі. Антикорозійний захист металоконструкцій є єдиним дієвим способом продовження терміну їх експлуатації за найагресивніших зовнішніх умов.

Для цього використовуються різноманітні методи та технології, починаючи від оцинкування поверхні сталі та закінчуючи застосуванням спеціальних захисних фарб та напилення з відповідними властивостями. Як же правильно та ефективно захистити сталеві конструкції від іржі?

Чому виникає корозійний процес

Корозія є наслідком хімічних реакцій, що протікають на поверхні металу. Факторами, що сприяють утворенню вогнищ іржі, є:

  • підвищена вологість повітря;
  • висока температура;
  • забруднення навколишнього середовища;
  • наявність речовин, які вступають у реакцію з металом.

Сталь особливо схильна до механічних і хімічних впливів у виробничих умовах. Корозія металевих поверхонь може призвести до поступового зносу. Правильний захист сталевих поверхонь та їх регулярний догляд дозволяють значно знизити витрати на ремонт або заміну конструкцій, ослаблених через іржу.

Як захистити метал від іржі? Найпростіший спосіб – використовувати спеціальне захисне покриття. Сталева конструкція перед фарбуванням має бути сухою, чистою та знежиреною. З поверхонь, вже уражених іржею, необхідно видалити осередки корозії наждачним папером, щіткою або шліфувальною машиною, а потім очистити від пилу, бруду та кіптяви.

Тільки після цього слід наносити антикорозійну ґрунтовку. Повні антикорозійні властивості ми отримуємо, коли забарвлюємо підготовлену поверхню спеціальною фарбою, що характеризується високою адгезією та еластичністю.

Вибір невідповідних захисних фарб або неправильне їх використання може призвести до того, що, здавалося б, захищені поверхні швидше тріскатимуться і кришиться, що призведе до втрати технічних параметрів металу.